Okenné fólie proti slnku Slowlandia

Okenné fólie proti slnku pre obchod s prémiovými slovenskými potravinami Slowlandia. Efektívna ochrana proti nadmernému prieniku tepla cez sklenené plochy.

Okenné fólie proti slnku môžu byť použité na celú plochu alebo len čiastočne, podľa toho ako intenzívne preniká slnko do priestorov. Umiestnenie na vrchných oknách môže zabrániť prehrievaniu priestoru presne v časovom intervale, kedy danou plochou najviac preniká slnko.

Pre Slowlandiu boli použité exteriérové okenné fólie Silver Bronz 10 so súhrnným tepelným odrazom až 77,5 %.

Okenné fólie proti slnku – aký typ si vybrať?

Hlavnými dvomi kritériami, podľa ktorých sú fólie rozlíšené je umiestnenie na interiérovú alebo exteriérovú časť sklenenej plochy. Aký je v tom rozdiel? Je to jednoduché!

Ak potrebujete zabrániť len miernemu prestupu tepla a je pre vás dôležitejšie zabezpečenie súkromia, vhodné sú interiérové fólie. V niektorých prípadoch sa tiež aplikácií z interiérovej strany nevyhnete – napríklad v prípade, že na exteriérovú stranu okien nie je možné lepiť fólie (narušenie estetiky budovy, obmedzenie od Pamiatkového úradu a pod.).

Naopak pri intenzívnom prestupe tepla sa jednoznačne odporúča použitie exteriérovej fólie, ktorá z tejto strany priamo odráža svetelné lúče, ktoré z väčšej časti nepreniknú do skla ani cez sklo.

Prezrite si aj ďalšie podobné referencie