Často kladené otázky (FAQ)

Spoločnosť RAVAFOL, ako profesionálna montážna spoločnosť okenných fólií Global Window Films pre Slovensko, Vám ponúka širokú škálu protislnečných okenných fólií, bezpečnostných fólií, dekoračných fólií a fólií na polykarbonáty, ktoré všetky nakupuje od priamych výrobcov z USA a to je tajomstvo výborných cien. No a prezradíme ešte jedno tajomstvo, prečo máme kvalitnú montáž okenných fólií, disponujeme montážnou skupinou výhradne pre okenné fólie s dlhoročnými skúsenosťami vo svojom obore.

Žalúzie spadajú pod „tieniacu techniku“- pomôžu všade tam, kde potrebujete regulovať svetlo. Regulácia tepla je použitím žalúzií minimálna. Aplikáciou protislnečných fólií sa významne eliminuje prienik slnečnej energie – tepla. Protislnečné fólie prepúšťajú dostatočné množstvo svetla do miestnosti ale zabraňujú prenikaniu UV žiarenia, vďaka čomu regulujú celkové množstvo prenikajúceho tepla do miestnosti.

Interiérová okenná fólia sa používa prevažne na okná s čírym jednosklom. Jej účinnosť v porovnaní s exteriérovou protislnečnou fóliou je podstatne nižšia. Protislnečná fólia aplikovaná z exteriéru odráža väčšinu tepelnej energie ešte pred prestupom do skiel. Použitím exteriérovej protislnečnej fólie sa vylučuje prasknutie skla vplyvom slnečného žiarenia. Exteriérovú protislnečnú fóliu je možné aplikovať na všetky typy skiel bez obmedzenia (farebné – tónované dvojsklá…číre dvojsklá)

V takomto prípade odporúčame protislnečné okenné fólie s vyššou reflexiou. Pri pohľade do interiéru sa protislnečná fólia „správa“ ako zrkadlo . Ale večer keď je vonku tma a vo vnútri zasvietite, má okenná fólia opačný efekt.

Áno. Použitím privátnej okennej fólie white matte, resp. pearl matte. Okenné fólie sú matnézabezpečia nepriehľadnosť a prepustia cca 77-85 % viditeľného svetla.

Všetky okenné fólie z našej ponuky sú s UV filtrom. Na základe našich dlhoročných skúseností sa kvetom za okennými fóliami s UV filtrom darí dobre.

Sklo, kde je aplikovaná protislnečná fólia s priepustnosťou svetla cca 50%, je na hranici prirodzeného vnímania svetla, čiže rozdiel je nepatrný. Pri protislnečných fóliách s vyššou účinnosťou (nižšia priepustnosť viditeľného svetla) je svetlo rozptýlené do celej miestnosti rovnomerne, takže celkový útlm svetla nie je pre ľudské oko tak významný.

Bezpečnostná fólia, ktorá Vám ochráni majetok alebo život! Bezpečnostná fólia je číra fólia, ktorá je naskladaná z viacerých vrstiev a po nalepení na sklo vytvorí ťažko priestupnú zábranu pre zlodejov alebo vandalov.
Vďaka jej plasticite Vás bezpečnostná fólia ochráni pri katastrofách spôsobených prírodnými živlami, výbuchoch alebo teroristických útokoch, ktoré sa v dnešnej dobe vyskytujú stále častejšie. Bezpečnostná fólia pri výbuchu zadrží sklo v celku a v podstatnej miere zadrží aj oheň.

Áno, samozrejme je možné aplikovať okennú fóliu vo vlastnej réžii, ale dôrazne odporúčame montáž okennej fólie vyškolenými a skúsenými pracovníkmi našej spoločnosti. V prípade samo-montáže samozrejme nie je poskytnutá záruka na montáž.

Záruku na bezpečnostnú okennú fóliu poskytuje naša firma štandardne na dobu 7 rokov. Životnosť je ale cca 2-3 x vyššia ako záruka. Životnosť fólií závisí od viacerých faktorov ako: typ skla, orientácia svetovej strany, klimatické podmienky atď.

Okenné fólie sa umývajú bežným spôsobom. Odporúčame použiť jemnú handričku, papier a bežne dostupné čistiace prostriedky na okná. Vylučujú sa: chemicky agresívne látky/riedidlá, rozpúšťadlá, drôtenky, pieskované čistiace prostriedky, ostré predmety, ktoré by mohli fóliu poškriabať.

Nie. O toto sa postará naša montážna skupina – šetríme Váš čas a námahu 🙂

Dekoračné fólie predstavujú veľmi jednoduchý a finančne nenákladný spôsob ako oddeliť firemné priestory alebo napríklad zabezpečiť vyššiu mieru súkromia. Po aplikácii matovaných dekoračných fólií na okná alebo presklené dvere zabezpečíte nepriehľadnosť plochy a tým aj dokonalé súkromie pre rôzne firemné prezentácie atď…. Tak isto je možné aplikovať aj rezacie matované fólie s nespočetným množstvom grafických efektov ktoré príjemne doplnia vaše prostredie.

Samozrejme. Firma Ravafol s.r.o. disponuje špeciálnym orezávacím strojom (ploter) ktorý vám z dekoračnej fólie vyreže akýkoľvek vlastný motív alebo logo.

Napriek tomu, že dekoračné fólie majú matnú úpravu, sú schopné prepustiť viac ako 85% svetla. Vďaka tejto vlastnosti je úbytok svetla v miestnosti pre ľudské oko absolútne nepozorovateľný.

Neviete aký produkt bude pre vás najvhodnejší?

Moje meno je Martin Angleta a práve pre takéto situácie sa nachádzam
na telefónom čísle +421 911 060 157, kde Vám poradím okamžite. 

Samozrejme môžete využiť aj elektronickú poštu folie@ravafol.sk  kde mi môžete zaslať Vašu požiadavku s rozmerom, miestom montáže a termínom dodania. 

Následne Vám zašleme najlepšiu cenovú ponuku

Kontaktujte nás